روغن آب صابون

همه چیز درباره روغن آب صابون یا روغن حل شونده

همه چیز درباره روغن آب صابون یا روغن حل شونده

روغن آب صابون یا روغن محلول یک میعانات و روان کننده روغن است که برای فرآیندهای مختلف فلزکاری مانند پرس، آسیاب، برش و تراشکاری استفاده می شود. این نوع روان کننده ها در طول زمان تکامل یافته اند، از جمله روغن های مخصوص، امولسیون های روغن-آب و ژل های مخصوص. این ترکیبات می توانند بر پایه نفت، مواد معدنی و طبیعی باشند

اجزای تشکیل دهنده آب صابون

حدود 95 درصد آب + حدود 4 درصد روغن پایه معدنی
اقدامات شستشو
امولسیفایرها و تثبیت کننده های امولسیونی که بین آب و روغن امولسیون ایجاد می کنند.
آنتی اکسیدان ها
ضد کف برای جلوگیری از کف شدن محصول
بیوساید برای مهار رشد باکتری ها و قارچ هایی که باعث فساد امولسیون و بوی بد می شوند
مواد افزودنی ضد خوردگی

کاربرد آب صـابون

به عنوان روان کننده

با کاهش اصطکاک، گرمای تولید شده توسط غلتک و فرآیند پردازش محصول را کاهش می دهد.
صابون روغن می تواند با روانکاری سطح قطعه کار و ابزار برش به برش فلز کمک کند. با جلوگیری از اصطکاک جریان، گرمای تولید شده کاهش می یابد.

به عنوان خنک کننده

می تواند به عنوان خنک کننده برای کاهش گرمای ناشی از اصطکاک عمل کند.
در طول برش، گرمای زیادی از اصطکاک بین قطعات و انرژی مورد استفاده برای شکل دادن به محصول تولید می شود. آب صابون فقط در موارد کوتاه مدت قابل استفاده است و می تواند خنک سازی قطعات را مدیریت کند، اما در فرآیندهایی که باید به مدت طولانی انجام شود و برش های عمیق انجام شود، حرارت به حدی تولید می شود که اینطور نیست. قادر به خنک شدن، قطعات مناسب در نظر گرفته می شوند.

 

به عنوان ضد زنگ

بسته به ماهیت فرآیند تولید و نوع محصولات تولید شده و همچنین نیاز مشتریان، محصولات تولید شده باید حداقل سه ماه در هوای معتدل بدون زنگ زدگی مقاومت کنند.

انواع روغن حل شونده

روغن های امولسیون شونده معدنی

آنها اولین بار در اواخر قرن 19 مورد استفاده قرار گرفتند. این دسته شامل طیف گسترده ای از روغن ها می شود. از روغن غلیظ و گوگردی مناسب برای صنایع سنگین گرفته تا روغن های رقیق و سبک.

روغن های امولسیون شونده صناعی

روغن های مصنوعی حاوی روغن های پایه معدنی نیستند، اما در عوض حاوی برخی از ترکیبات شیمیایی مصنوعی هستند. این نوع تحت تأثیر رشد باکتری ها قرار نمی گیرد و به عنوان خنک کننده ماندگاری طولانی دارد. آنها همچنین توانایی حل شدن در آب سخت را دارند.
روغن های محلول مصنوعی دارای خواص پاک کنندگی بسیار بالایی هستند. این ویژگی یک ویژگی بسیار خوب به حساب می آید. همچنین به عنوان یک نقطه ضعف در نظر گرفته می شود زیرا توانایی تمیز کنندگی بالای این میعانات باعث می شود که مقدار زیادی آلودگی در سیستم ته نشین شود.

روغن های امولسیون شونده نیمه صناعی

روان کننده های نیمه مصنوعی امولسیون های پایدار آب و روغن معدنی هستند. این ترکیبات اولین بار در دهه 1930 مورد استفاده قرار گرفتند.دستگاه های CNC از ترکیبات امولسیونی مشابهی استفاده می کنند که حاوی مقدار کمی روغن در مقدار زیادی آب است.

معایب روغن آب صابون

زنگ زدگی قطعات
دو فاز شدن امولسیون
بخارات و بوی زننده
آسیب های پوستی ناشی از روغن های حل شونده

 

انبارداری آب صابون

نگهداری آب صابون با ذخیره سازی مناسب شروع می شود. بسیار مهم است که آنها را از آب، ذرات و کثیفی دور نگه دارید. بهترین نتایج زمانی حاصل می شود که روغن صابون در بشکه های تمیز نگهداری شود.
روغن را با آب صابون در دمای بسیار بالا نگهداری نکنید. دمای بالا می تواند تعادل آب و روغن را مختل کند و به پایداری امولسیون آسیب برساند. روغن آب صابون به دماهای پایین خیلی حساس نیست، اما در هر صورت یخ زدن و ذوب شدن گاه به گاه می تواند تعادل میعانات را به هم بزند و باعث ناپایداری سیال شود.
شرکت بازرگانی صنعتی سلیمانی تراب عرضه کننده انواع روغن های محلول و آب صابون است که این محصولات را از طیف گسترده ای از مبادی کاملا قانونی و رسمی وارد و به صنایع داخلی عرضه می کند.
از شما دعوت می کنیم برای اطلاعات بیشتر و خرید با مشاورین سلیمانی تراب تماس بگیرید. شماره تماس دفتر اصلی در پایین صفحه می باشد. برای برقراری تماس کافیست روی هر شماره ای ضربه بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *